CZ/SK Fórum
 
DomovRegistráciaPrihlásenie

Share | 
 

 Legendy a báje

Goto down 
AutorSpráva
RhaegarPočet príspevkov : 30
Join date : 01.02.2013

OdoslaťPredmet: Legendy a báje   Pi marec 08, 2013 1:21 pmFénix

Legendárny tvor, stvoriteľ legiend a hrdinov Iwagakure. Zrodený s prvými lúčmi slnka, meniaci sa v popol vo chvíli keď slnko vyhasne a svet pohltí temnota. Nikto netuší, kde sídli či kedy sa znova objaví, ale jeho príchod znázornuje zmeny, v ktoré už nikto neverí. V legendách a bájach sa Fénix objaví vo chvíli, keď je hrdina zničený, stratil svoju cestu Ninji, svoju lásku, sebe sama. Jeho spev, plný bolesti a zármutku, nedonúti hrdinu zabudnúť na krivdy, ktoré sa mu stali, avšak prinútili si spomenúť ho na príčinu, prečo svoju cestu viedol, prečo ich miloval. Príbehy, kde vystupuje fénix sú smutné, málo štastia ich hrdina nájde vo svojom poslaný. Avšak iný hovoria že to je štastný príbeh, pretože hrdina, ktorý bol fénixom požehnaný, sa znovuzrodí a stane sa ďalším fénixom, ktorý vzíde pri východe slnka.


Prekliaty

Osem bolo ich, oblečených v čiernom plášti, vlajúcom na ich dávno mrtvých a predsa nehnijúcich telách. S príchodom noci sa začína ich lov. Nikto netuší, prečo sa zjavujú, kto sú či aký je ich príbeh. nevie sa o nich nič, len že ich lov začína. každé dieťa pozná množstvo strašideľných, nie vždy vymyslených príbehov. Zradili boha, vrava jední, preklial ich a donútil vykúpiť si smrť tisícami ďalších tiel. Bolo ich 8, 8 bolo prekliate číslo. V plášti z hmly a tieňa, oči s krvavými bielkami, pod maskou, ktorá bola kedysi ich tvárou s čelenkou Iwagakure zo starých čias. kto sa stane ich lovom, neunikne smrti v agónii, ak skutočne nedokážu kradnúť duše lovených. potom čaká horší osud, v tom že je večný. Keď ich vidíš, utekaj, maj strach, boj sa.

Odkaz Kagov

Legenda vraví, že každý Tsuchikage zložil prísahu, že bude ochraňovať Iwagakure, nech sa stane čokoľvek. Prísahu, že tu budú vždy pre budúce generácie. hovorí sa, že tá prísaha je spečatená krvou a chakrou, že duša každého, kto je zapísaný do Kroniky Padlých, príde na utajené miesto, aby v čase najväčšej hrozby prebudil spiace mysle najmocnejších, aby povedali tomu kto ich objaví svoje tajomstvá moci a slov, len aby dokázal s ich pomocou získať sílu zachrániť Iwagakure.

Jaskyne pod Iwagakure

Pod Iwagakure sa nachádza komplex jaskýň, čo nie je žiadnou legendou, ale skutočnosťou, pravdaže aj tieto jaskyne skrývajú mnohé a ešte viac z legendárneho tajomstva, ktorým bol svet za čias Rikudoua. V jaskyniach sa nachádza veľa tajomstiev a veľa legiend. O ľudoch so schopnostiami staršími ako Shinobi či Samuraj svet, o rieke, ktorá stiahne človeka až na dno sveta, či o síle vytrieskajúcej z vody, schopnej ochromiť aj tých najmocnejších. Avšak najznámejšia z legiend je "Dar" Štvrtého Tsuchikage starých čias klanu Kamizuru. Nikto netuší, čo to môže byť, dokonca ani klan, kedže posledný človek ktorý vedel miesto kde sa to nachádza umrel pred viac ako 400 rokmi.

Nebeská cesta

Tajná cesta k osvieteniu, praktizovaná Novicmi, ktorý sa chcú stať Mníchmi, zasvätený rádu dvoch sľnk. Aby sa ním stal, musí préjisť dokopy 5 skúšok a do tretej to dokáže vzdať, prehrať či byť vyhodený bez toho, aby sa mu niečo stalo. Tí, ktorí dojdu ďalej a neuspejú, odchádzajú z chrámu za rúškom noci, potichu. Aspoň tak sa to vždy hovorí. Prvá skúška je jednoduchá: Vybrať si, ktorému zo slnk sa zapíšu. Druhá je síla ducha, tretia mysle. nasledujúce sú príliš málo známe, aby im niekto okrem tých, ktorý nimi prešli chápal. 5 Skúšok a síla, po ktorej túži každý Shinobi mu leží u nôh.
Návrat hore Goto down
 
Legendy a báje
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Naruto : Katsudō :: Hra :: Iwagakure no Sato :: Informácie o Iwagakure no Sato-
Prejdi na: